Image Alt

Panemunės pilys – Rusnė

Panemunės pilys – Rusnė

20€ Žmogui

Anksti ryte išvykimas. Vykstame link Panemunės pilių. Aplankome Seredžių, Palemono piliakalnį.

Panemunėje XIII a. kovai su kryžiuočiais buvo pastatyta gynybinių pilių sistema. Viena iš jų buvo Veliuonoje ant taip vadinamo Pilies kalno, šalia jo yra Gedimino kapo piliakalnis. Pasakojama, kad čia palaidotas kunigaikštis Gediminas. Miestelyje yra renesansinės architektūros paminklas – XVII a. viduryje statyta Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia bei XIX a. pr. klasicizmo architektūros paminklas – Veliuonos dvaro sodyba su parku, kuriame auga vieninteliai Lietuvoje tulpmedžiai. Miestelio centre 1930 m. pastatytas paminklas Vytautui Didžiajam.

Raudonėje aplankome pilį, grožimės Nemuno vingiais iš bokšto apžvalgos aikštelės. Pilies parke prisiliečiame prie Gedimino ąžuolo, kurį, manoma, sodino pats kunigaikštis Gediminas; devynkamienės liepos.   Aplankome Panemunės pilį, istorijoje dar vadinamą Gelgaudų pilimi (XVII a. pr), kurią supa parkas su kaskadiniais tvenkiniais. Ją tapė ir garsusis rusų dailininkas N.Rerichas, lankęsis čia 1903 m.

Jurbarko miesto pradžia – XIII a. kryžiuočių pastatyta Georgenburgo pilis. Lietuvių pilis stovėjo ant kito piliakalnio, vadinamo Bišpiliu. Ekskursijos metu, pageidaujant, aplankome, miesto centre esančią XX a. pr. Švč. Trejybės bažnyčią, skulptoriaus Vinco Grybo memorialinį muziejų.

Atvykstame į  Rusnės salą,  plaukimas laivu Nemuno delta ir Kuršių mariomis iki Mingės kaimo, pietūs – rūkyta žuvis, žuvienė…… Vėliau galima dar nuvyksti į Ventės ragą, apžiūrėti ornitologijos stotį ir jame įrengtą muziejų (muziejus dirba iki 17,00 val.)  Esant galimybei stebime paukščių žiedavimą. Kelionė  į namus.

s
You don't have permission to register