Image Alt

Vietnam

VIETNAMAS

Vietnamas – ryčiausia Indokinijos pusiasalio valstybė. Šalies sostinė yra Hanojus, didžiausias miestas – Hošiminis. Vietnamas iš šiaurės ribojasi su Kinija, šiaurės vakaruose su Laosu, Kambodža iš pietvakarių. Iš rytų šalies krantus skalauja Pietų Kinijos jūra. Šalies forma primena „S“ raidę. Po 1954 – 1975 m. šalyje vykusio karo šalyje įsigalėjo komunizmas. Vietnamas – labai spalvinga šalis, išlaikiusi savo nacionalines tradicijas ir papročius. Šalis gali pasigirti pasakiška kontrastinga gamta, šimtmečius skaičiuojančiais pastatais, prancūzų kolonijinio laikotarpio pėdsakais bei tikrai unikalia kultūra. Vietnamas yra išvagotas daugybės upių, todėl nemažai vietinių gyvena tiesiog ant vandens. Šalyje gausu senųjų šventyklų ir viduramžiškų pakrantės miestų, įspūdingų parkų, kuriuose galima grožėtis laukine gamta, neregėtais augalais, gyvūnais. Vietnamo pakrantėse įsikūrę kurortai traukia poilsiautojus smaragdiniais jūros vandenimis, puikiais paplūdimiais, kerinčiais saulėlydžiais.

BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ:

Plotas: 331 698 km².

Gyventojų skaičius: 95 414 640.

Sostinė: Hanojus.

Kalba: vietnamiečių.

Valiuta: dongas.

Religija: 85 % budizmas.

Telefonas: +84.

Elektra: 220 voltų, A, C ir D tipų rozetės ir kištukai.

KLIMATAS

Šiaurės ir pietų Vietnamo klimatas labai skiriasi, geriausias laikas keliauti po visą Vietnamą – nuo lapkričio iki balandžio mėn. Šiaurėje yra du sezonai: vėsesni – sausas (nuo lapkričio iki balandžio) ir karštasis lietingas sezonas (nuo gegužės iki spalio). Centrinėje Vietnamo dalyje žiemos (nuo gruodžio iki vasario) yra vėsesnės ir lietingesnės. Centrinėje Vietnamo dalyje esančiose aukštumose, klimatas yra panašus į pietinių regionų, bet žiemos metu gali nukristi gerokai žemiau nulio. Pietuose oras yra karštas ir drėgnas visus metus, ypač nuo vasario iki gegužės. Liūčių sezonas trunka nuo gegužės iki lapkričio.

LANKYTINOS VIETOS

Pietinėje šalies dalyje prie Saigono upės įsikūręs didžiausias Vietnamo miestas Hošiminas – svarbus jūrų uostas, vadinamas Tolimųjų Rytų perlu. Vietnamo sostinė Hanojus – svarbus ekonomikos ir kultūros centras. Viena populiariausių turistų pramogų sostinėje – grožėjimasis architektūriniais paminklais, pagodomis. Į rytus nuo Hanojaus yra viena nuostabiausių Vietnamo vietovių – Halongo įlanka. Tai itin vaizdingas užutėkis, kuriame kyšo virš 3 tūkstančių įspūdingų formų salų. Ši įlanka įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. My Son – į UNESCO Pasaulio paveldą įtraukta archeologinė vietovė, kurioje iki šių dienų išliko seniausi Champa karalystės griuvėsiai. Vietnamo pietinėje dalyje driekiasi Mekongo delta, kur galima stebėti autentišką vietinių gyventojų gyvenimo būdą.

MAISTAS IR GĖRIMAI

Vietnamo virtuvę su kitomis Tolimųjų Rytų virtuvėmis sieja daug bendrų tradicijų ir maisto produktų (ryžiai, sojos produktai). Savo specifika ji yra artimiausia Kantono virtuvei. Tačiau stirpi įtaka jaučiama ir Pietryčių Azijos kulinarinių tradicijų, iš kurių atėjo daug specifinių pagardų ir produktų. Pagrindinis maistas Vietname yra ryžiai, kurie dažniausiai patiekiami virti. Kiaulienos ir jautienos patiekalai yra patys populiariausi, tačiau galima paragauti ir šunienos, gyvatienos bei vėžlienos. Taip pat yra didelis žuvies ir miltinių patiekalų pasirinkimas. Patys mėgiamiausi prieskoniai – citrinžolė ir kalendra. Bánh phở, goi cuon, banh mi, banh xeo, bun cha, vegetariškasis nom hua chuoi – vieni žinomiausių vietnamietiškos virtuvės patiekalų. Jazminų arbata laikoma Vietnamo tradiciniu gėrimu.

MUITINĖ

Lietuvos Respublikos piliečiui keliaujant į Vietnamą reikalinga viza.

SVEIKATA IR SAUGUMAS

Rekomenduojama pasiskiepyti nuo maliarijos, hepatito A ir B, vidurių šiltinės, revakcinuotis nuo difterijos ir stabligės.Paplitę smulkūs nusikaltimai prieš turistus. Nusikaltėliai taikosi į turistų gausiai lankomas vietas. Rekomenduojama būti atsargiems viešajame transporte, nedėvėti ir nesinaudoti brangiais asmeniniais daiktais. Didesniuose miestuose motociklininkai vagia rankines bei kuprines, gali sužaloti pėsčiuosius. Nepatariama vaikščioti vieniems tamsiu paros metu. Turistų pamėgtose bei gausiai užsieniečių apgyvendintose vietose pasitaiko seksualinės prievartos atvejų. Draudžiama keliauti prie karinių bazių. Centriniame Vietname ir prie sienos su Laosu yra nesprogusių minų. Užminuotos teritorijos dažnai nėra pažymėtos.

TRANSPORTAS

Naudojantis vietiniu transportu Vietname, reikėtų nepamiršti apie galimybę derėtis. Kaip ir daugelyje kitų šalių – užsieniečiams dažnai taikomos aukštesnės kainos. Keliaudami tarp miestų, tarpmiestinius bilietus geriau pirkti autobusų stotyse: didelė tikimybė, kad perkant autobuse, teks mokėti keletą kartų daugiau negu įprasta. Vietname tarp didesnių miestų ir kitų šalių valstybių sostinių taip pat kursuoja traukiniai. Norint įveikti nedidelį atstumą miesto ribose ypač populiaru važinėti taksi, rikša ir mototaksi. Kainą geriausia suderėti iš anksto, dar prieš įsėdant į transporto priemonę.

ARBATPINIGIAI

Arbatpinigiai nėra Vietnamo kultūros dalis, tačiau aptarnavimo mokestis dažniausiai įtraukiamas į restoranų sąskaitas, kaip ir į vakarietiško stiliaus viešbučių sąskaitas.

You don't have permission to register