Image Alt

Greece

Graikija

Graikija – Vakarų civilizacijos lopšys. Čia gimė teatras, filosofija, demokratija ir sportinės varžybos. Graikija turi ilgiausią kranto liniją Europoje (13 676 km) bei daugiausia salų. Daugiau nei du trečdalius šalies teritorijos užima kalnai. Graikijoje yra unikalus, aukštais uolėtais krantais garsėjantis Korinto kanalas, garsusis Atėnų Akropolis, orakulų Delfai, dievų buveinė Olimpo kalnas, venecijietiškasis Napflijas ir daugybė kitų įžymių vietovių. Senosios Mino, vėliau Helenų civilizacijos paveldėtoja, ilgą laiką išbuvusi Osmanų imperijos dalimi, todėl tiesiog pulsuojanti subtilia kultūra, kuri lengvai identifikuoja šalį, išsidėsčiusią daugiau negu per du tūkstančius salų, su žymiosiomis Kreta, Santorinu ir Rodosu, nepakartojamu kraštovaizdžio žavesiu, krikštoline jūra, daugybe senųjų civilizacijų sukurtų architektūros stebuklų laukia visų ištroškusių nuotykių.

BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ:

Plotas: 131 957 km².

Gyventojų skaičius: 10 892 931.

Sostinė: Atėnai.

Kalba: graikų.

Valiuta: euras.

Religija: stačiatikybė.

Telefonas: +30.

Elektra: 230 voltų, C ir F tipo rozetės ir kištukai.

KLIMATAS

Graikijoje vyrauja Viduržemio jūros klimatas su švelniomis žiemomis ir karštomis vasaromis. Karščiausi mėnesiai – nuo birželio iki rugpjūčio, kai temperatūra pakyla virš 30° C dieną ir 20° C naktį. Šalčiausi mėnesiai – sausis ir vasaris. Mažiausia vidutinė temperatūra yra 6° C, dieną vyrauja nuo -13 iki 12° C.

LANKYTINOS VIETOS

Santorinio sala – sala gali būti tituluojama gražiausia ir daugiausia dėmesio sulaukianti Graikijoje. Idiliški baltieji kaimeliai, kuriuos paįvairina melsvi stogai, romantiški saulėlydžiai ir aukšti skardžiai, stūksantys virš neišpasakyto žydrumo jūros – toks Santorinis pasitinka trokštančius ypatingų graikiškų atostogų. Atėnai – Senovės graikų deivės Atėnės vardu praminta Graikijos sostinė – vienas seniausių Europos miestų. Atėnai gali pasigirti ir įspūdinga istorija, ir didingais istoriniais pastatais. Miesto istorinį paveldą tarsi karūnuoja ant kalvos stūksantis Akropolis – senovės graikų visuomeninio gyvenimo centras, kurio šventyklos bei kiti pastatai liudija apie kadaise čia dominavusią kultūrą. Kvapą gniaužiantis Navagio paplūdimys – viena iš graikiškųjų ikonų. Kreta – didžiausia Graikijos sala, galinti pasiūlyti ne tik saulėtus paplūdimius, spalvingus miestelius siauromis vingriomis gatvelėmis, bet ir pakviesti į žygį ilgiausiu Europoje Samarijos tarpekliu bei ekskursiją po legendinio Minotauro laikus menančius Knoso rūmų griuvėsius. Netoli Turkijos krantų besidriekianti Rodo sala – viena populiariausių turistų tarpe. Paplūdimio atostogų mėgėjai žavisi salos pakrantėmis, vėjo gaudytojai traukia į burlentininkų ir banglentininkų rojų Prasonisio pusiasalį, gamtos ir ramybės mėgėjai tyrinėja kalnuotose salos vietovėse išsibarsčiusius vienuolynus, o antikos ir istorijos gerbėjai grožisi painią salos istoriją menančiomis archeologinėmis vietovėmis bei baltaveidžiais miesteliais. Antikiniai delfai – viena iš svarbiausių archeologinių vietovių Graikijoje, senovėje laikyta Apolono buveine ir žemės centru. Delfuose išlikę Apolono šventyklos, antikinio teatro, stadiono ir kitų pastatų griuvėsiai. Kikladų salynui priklausanti Graikijos Mikono (Mykonos) sala žavi smėlio paplūdimiais ir puikiais kurortais. Mikono sala gali būti laikoma ispaniškosios Ibicos atitikmeniu, nes garsėja audringu naktiniu gyvenimu ir madingais vakarėliais.

MAISTAS IR GĖRIMAI

Kadangi Graikija yra pietinė šalis, todėl daržovių, vaisių, įvairių žalumynų čia esama ištisus metus. Beveik viskas gaminama su alyvuogių aliejumi. Valgomos įvairios kvietinės duonos, nors miežiai auginami taip pat. Alyvuogės ne tik marinuojamos, bet iš jų gaminamas ir vienas pagrindinių produktų – alyvuogių aliejus. Graikų valgiuose gausu daržovių, labiausiai vertinami artišokai, špinatai, pomidorai, baklažanai, moliūgai, paprikos, bulvės, pupos, kopūstai. Visi patiekalai dažniausiai gardinami prieskoninėmis žolelėmis – mėta, krapais, česnaku, lauro lapais, baziliku, čiobreliais. Tradiciškai graikų maiste labai nedaug mėsos (jei jos pasitaiko, tai daugiausia aviena ir ožkiena), pagrindinis baltymų šaltinis buvo pienas ir žuvis. Vartojami pieno produktai, ypač sūris.Suvlakis – kepami ant iešmo ir citrinų sultimis žalumynais ir alyvuogių aliejumi paskaninti graikiški šašlykai. Graikijoje tradiciškai yra kepama avienos mėsa, tačiau galima atrasti suvlakių ir iš kiaulienos, vištienos ar jautienos. Musaka – sluoksniuotas apkepas iš bulvių, mėsos, baklažanų arba cukinijų ir česnakinio mėsos padažo bei apkepamas kiaušinių kremu. Kleftiko – aviena kepta orkaitėje. Paidaki – ožkos arba avienos šonkauliai su citrina, raudonėliais, druska ir pipirais. Sfakiano – vyne troškinta aviena su prieskoniais. Psaria plaki – kepta žuvis su daržovėmis ir pomidorų, pankolių, alyvuogių aliejaus padažu. Graikiškos salotos su pomidorais, agurkais, paprikomis, svogūnais, alyvuogėmis ir feta sūriu. Keftedes – alyvuogių aliejuje kepti kiaulienos kukuliai su kiaušiniais ir džiūvėsiais, žalumynais, mėtomis, kmynais. Kuneli – troškintas triušis. Baklava – sluoksniuotas pyragaitis. Tradicinis karštasis graikų gėrimas – stipri aromatinga kava. Kava gaminama be priedų, geriama nedideliais gurkšneliais, užgeriant ją šaltu vandeniu. Alkoholiniai gėrimai: ouzo – anyžinė degtinė, retsina – baltas vynas su sakų prieskoniu, rakė – stipri vynuogių degtinė.

MUITINĖ

Lietuvos piliečiams, vykstantiems į Graikiją,vizos nereikalingos. Užtenka turėti galiojančią asmens tapatybės kortelę.

SVEIKATA

Prieš kelionę reikia pasirūpinti sveikatos draudimu, kuris garantuos būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Skiepytis nereikia.

TRANSPORTAS

Norint pavažinėti po šalį nepriklausomai nuo jokių grafikų rekomenduojama išsinuomoti automobilį. Atsargiau reiktų važinėti šalies didesniuose miestuose, nes neretai graikai laužo eismo taisykles, bandydami pasprukti iš kamščių. Po šalį važinėja autobusai, tačiau jais negalima pasiekti pačių atokiausių vietų kaip automobiliu. Yra ir kelios traukinio linijos. Pasiekti salas galima iš pagrindinių šalies uostų kursuojančiais keltais. Miestuose važinėja viešasis transportas ir taksi. Šalyje išvystytas vietinių skrydžių tinklas, jungiantis šalies sostinę ir didesnius šalies miestus.

ARBATPINIGIAI

5-10 % nuo bendros sumos.

You don't have permission to register